Usługi Fizjoterapeutyczne Aleksandra Markiewicz


Autor: Zuzanna Dudek


INFORMACJE:


WWW: https://markiewiczfizjo.pl/

Dodano: 2018-11-14

Telefon: 601-982-237

Miejscowość: Nakło nad Notecią

Adres: Karnowska 12A

Kod pocztowy: 89-100

Źródła:
https://markiewiczfizjo.pl/


SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER
Oceń firmę (0 z 0 głosów)Fizjoterapeuta dziecięcy bydgoszcz • https://markiewiczfizjo.pl/


Rehabilitacja to kompleksowe działanie o charakterze leczniczym, jakie podejmuje fizjoterapeuta w celu zminimalizowania defektów zdrowotnych pacjenta oraz przywrócenia mu pełnej lub maksymalnej do osiągnięcia sprawności fizycznej bądź psychicznej, a także zdolności do brania czynnego udziału w życiu społecznym. Głównym celem rehabilitacji jest poprawa jakości życia pacjentów, w tym osób z różnego rodzaju upośledzeniami czy ograniczeniami, bez względu na wiek.

Od lat 40. XX wieku można zaobserwować dynamiczny rozwój metod fizjoterapeutycznych. Prężnie rozwija się fizjoterapia dziecięca, która w rehabilitacji wykorzystuje zarówno sprawdzone koncepcje fizjoterapeutyczne, jak i te, które w sposób nowatorski pomagają rozwiązać problem małego pacjenta.

W naszym kraju powstaje coraz więcej gabinetów oferujących profesjonalną rehabilitację dzieci i niemowląt. W jednym z nich działa wysoko wykwalifikowany fizjoterapeuta dziecięcy z Bydgoszczy, który prowadzi terapię neurorozwojową następujących pacjentów:

  • przedwcześnie urodzonych,
  • z zaburzeniami napięcia mięśniowego,
  • z zespołami wad genetycznych,
  • z mózgowym porażeniem dziecięcym,
  • z przepukliną oponowo-rdzeniową,
  • mających wady postawy.

Opisujący swoją działalność pod linkiem markiewiczfizjo.pl fizjoterapeuta dziecięcy posiada niezbędne przygotowanie do pracy z najmłodszymi oraz wykorzystuje sprawdzone formy terapii, które są ściśle przystosowane do ich potrzeb. Na początku terapii każdy mały pacjent jest dokładnie badany w celu ustalenia właściwego zakresu ćwiczeń korekcyjnych oraz ich intensywności. Następnie specjalista przygotowuje dla niego indywidualny program terapeutyczny, dostosowany do jego potrzeb i predyspozycji.

Rodzice malca mogą zgłosić się z nim na wizytę do fizjoterapeuty wtedy, gdy zauważają takie objawy, jak: nadmierne odginanie główki do tyłu, wyginanie się w łuk czy mocne zaciskanie piąstek. Nie zawsze oznacza to zaburzenie lub schorzenie, jednak taka konsultacja jest bardzo cenna. Wcześnie zdiagnozowany u dziecka problem zdrowotny oraz prowadzona przez odpowiedniego specjalistę rehabilitacja mogą pomóc maluchowi znacznie lepiej funkcjonować na co dzień w przyszłości.WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


PODOBNE WPISY