PPHU DORJAN Konfekcja skórzana Janusz Jabłoński


Autor: Kornelia Witkowska

SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER
Oceń firmę (0 z 0 głosów)Jak dbać o galanterię skórzaną?


Skóra jest materiałem bardzo pożądanym do wyrobu galanterii, gdyż wykonane z niej portfele, kosmetyczki czy futerały są trwałe, prestiżowe i odznaczają się eleganckim wyglądem. Potrzebują jednak odpowiednich zabiegów, by przez długi czas mogły zachować swą funkcjonalność i świetny wygląd.

Właściwe postępowanie

By skóra przez długi czas wyglądała dobrze, nie marszczyła się, nie odbarwiała i nie niszczyła, musi być chroniona przed działaniem niekorzystnych czynników. Jednym z nich jest słońce - skórzane torebki czy paski nie powinny być zbyt długo wystawione na działanie jego promieni. Równie niekorzystna jest wilgoć, jeśli więc skórzany przedmiot zmoknie, trzeba go dobrze osuszyć, a następnie pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Skóra ma też to do siebie, że widoczne są na niej zmiany kształtu. Na przykład skórzane paski więc należy wieszać, a nie zwijać je czy pozostawiać w spodniach, gdyż wówczas mogą pojawić się na nich widoczne nieestetyczne fałdy i zagniecenia - to samo dotyczy wszystkich innych dodatków ze skóry.

Niezbędna pielęgnacja

Prócz zwracania uwagi na te kwestie, należy też dobrze zadbać o swoje dodatki skórzane jeśli chodzi o pielęgnację. Potrzebują one systematycznych zabiegów pielęgnacyjnych, mających na celu przede wszystkim zapobieganie zsychaniu się skóry. Dotyczy to zarówno tych przedmiotów, które stale się użytkuje, jak i tych, które leżą w szafie. Odpowiednia pielęgnacja sprawia też, że galanteria skórzana jest bardziej odporna na niekorzystne czynniki. Należy więc wcierać w nią specjalne preparaty, przeznaczone do tego celu. Znaleźć je można między innymi na stronie sklep.dorjan.pl. Są to produkty oparte głównie na woskach pszczelich, które zmiękczają skórę, nawilżają ją i lekko natłuszczają, dzięki czemu jest zaimpregnowana, a także wygląda pięknie, zyskując połysk. Taki zabieg sprzyja przedłużeniu żywotności skórzanych elementów, należy wiec wykonywać go regularnie, z użyciem miękkiej szmatki. Dzięki temu galanteria będzie bardziej odporna także na wilgoć.WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


PODOBNE WPISY