Poradnia Chorób Stopy


Autor: Julianna Zielińska









SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER




Oceń firmę (0 z 0 głosów)



https://poradniastopy.pl/choroba-stop/czym-jest-neuralgia-mortona/


Stopy odgrywają niezwykle ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu człowieka. Umożliwiają mu poruszanie się. Zapewniają stabilne podparcie podczas chodzenia, biegania i wykonywania codziennych czynności. Dźwigają ciężar całego ludzkiego ciała. A jednak nader często bywają lekceważone i niedoceniane. Owa niefrasobliwość niesie za sobą bardzo przykre konsekwencje. Bagatelizowanie problemów występujących w obrębie dystalnych części kończyn dolnych prowadzi do ich pogłębienia. To zaś może skutkować pojawieniem się takich chorób i zaburzeń jak na przykład: haluksy, ostrogi piętowe, palce młotkowate czy zespół Mortona (czasem mylnie utożsamiany z nerwiakiem).

Co zatem kryje się pod tą dziwnie brzmiącą nazwą? Rzeczonym mianem określa się zgrubienie tkanki włóknistej w okolicach nerwu podeszwowego wspólnego palców, któremu towarzyszy silny, przeszywający ból w śródstopiu. Powstaje pytanie: kto znajduje się w grupie ryzyka? Opisywane schorzenie - jak pokazują statystyki - częściej dotyczy kobiet niż mężczyzn. Dodatkowe czynniki zwiększające prawdopodobieństwo zachorowania to między innymi: wiek (powyżej pięćdziesiątego roku życia), otyłość, częste noszenie butów na obcasie, praca w pozycji stojącej, płaskostopie, przebyte urazy (złamania, zwichnięcia), etc.

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na jeszcze jedną niezwykle ważną kwestię, a mianowicie - leczenie. Zwykle stosuje się metody nieinwazyjne, czyli farmakoterapię i rehabilitację. Bardzo duże znaczenie ma również stosowanie odpowiednich wkładek korygujących. Kiedy przywołanych wyżej sposoby kuracji nie przynoszą spodziewanej poprawy, konieczna okazuje się interwencja chirurgiczna polegająca na usunięciu przerostu tkanek. W przeprowadzaniu tego typu zabiegów specjalizuje się Poradnia Chorób Stopy. Placówka ma swoje oddziały w wielu różnych miastach zlokalizowanych na terenie całej Polski (między innymi: w Warszawie, Gdańsku i Katowicach). Więcej informacji na temat jej działalności znajdziecie Państwo na stronie internetowej: poradniastopy.pl



WYSTAW OPINIE:



Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


PODOBNE WPISY



TanieMilitaria.pl

Warszawa

Auto-Blak

Warszawa

Przedwczesny wytrysk ranking

Warszawa