BATA Firma Usługowo-Handlowa


Autor: Kajetan Kaczmarczyk


INFORMACJE:


WWW: http://www.palakowo.pl/

Dodano: 2018-11-14

Telefon:

Miejscowość: Oleśnica

Adres: Władysława Stanisława Reymonta 11

Kod pocztowy: 56-400

Źródła:
http://www.palakowo.pl/jak-zbudowa%C4%87-tunel-foliowy


SOCIAL:


FACEBOOK


TWITTER
Oceń firmę (0 z 0 głosów)http://www.palakowo.pl/ | Jak zbudować tunel foliowy


Jeśli chcemy na swojej działce uprawiać pomidory czy ogórki, w nawet nie do końca sprzyjających warunkach, to warto na niej postawić specjalny tunel ogrodniczy, który osłoni nasze ciepłolubne roślinki przed wiatrem i sprawi, że na dłużej zachowają ciepło. Na stronie internetowej producenta tego typu tuneli palakowo.pl, można kupić całą konstrukcję wraz ze stelażem i folią albo też można kupić pojedyncze elementy, takie jak pałąki do tuneli na potrzeby wykonania solidnej konstrukcji stalowej. Wszystko jedno, na co się zdecydujemy, pracownicy rekomendowanej firmy zawsze chętnie posłużą nam radą i pomocą. Wychodząc zaś naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy chcą sami postawić taką konstrukcję na swojej działce, na zaprezentowanej wyżej stronie internetowej opublikowano przystępnie napisany poradnik, pod tytułem: „Jak zbudować tunel foliowy krok po kroku”. Wszyscy zainteresowani znajdą tam z pewnością wiele praktycznych wskazówek.

W sumie, aby bezpiecznie i szybko postawić taki tunel ogrodniczy potrzebne jest wykonanie pięciu podstawowych kroków. Jednym z najczęstszych błędów zaś, jaki może się przydarzyć osobie niedoświadczonej podczas wykonywania tego typu prac, jest stawianie konstrukcji stelażowej od razu, bez odpowiedniego przygotowania podłoża. Pamiętajmy, nigdy nie należy tego robić. Zanim przystąpimy do stawiania jakichkolwiek elementów tunelu, to najpierw musimy upewnić się, że ziemia, w miejscu, gdzie chcemy zbudować tunel ogrodniczy, jest odpowiednio spulchniona, a więc należy ziemię dokładnie przekopać i upewnić się, że nie ma tam żadnych chwastów, kamieni czy korzeni, a jeśli są, to należy je usunąć. Dopiero na tak przygotowanym gruncie można przystąpić do dalszych prac, takich jak:

  • stawianie pałąków
  • wykonanie rowów dla lepszego osadzenia całej konstrukcji
  • nałożenie folii na stelaż
  • okopanie całej konstrukcji ziemią.

Stawianie konstrukcji stalowej może być równie proste, w polecanym poradniku są wskazówki dla osób, które chciałyby postawić taką konstrukcję w swoim ogrodzie. Ważną informacją jest to, że niekoniecznie trzeba umieć spawać, aby zbudować taki tunel ogrodniczy.WYSTAW OPINIE:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


PODOBNE WPISYPenilarge - Grupa Intymnosc.pl

Warszawa

Marzena Kudrzycka Kafrim

Wrocław

Sweetcake.com.pl

Wrocław